Syrop malinowy
Cena regularna:
- Intensywny smak świeżych malin
- Naturalne źródło witamin
- Produkowany tylko z soku z malin i cukru
towar niedostępny
Naturalny syrop malinowy
Pamiętasz smak prawdziwego syropu malinowego? Ten robiony przez moją babcię był słodko – kwaśny, intensywny i aromatyczny. Jeśli syrop był z letniej maliny czasami robiła się galaretka (wystarczyło jednak mocniej wstrząsnąć butelką i wracał do swojej płynnej postaci). Syrop malinowy z jesiennych malin był ciemniejszy i mocniej pachniał świeżymi owocami. „Sok malinowy” jak mawiała moja babcia był słodki, gęsty i miał naturalny smak malin.
Dokładnie taki syrop malinowy mamy dla Ciebie.
Jak powstaje naturalny syrop malinowy
Nasz syrop malinowy przygotowujemy na bazie domowych, sprawdzonych przepisów, tradycyjnymi metodami. Owoce zasypujemy cukrem i osączamy sok z malin. Sok malinowy łączymy z cukrem i podgrzewamy. Syrop malinowy zlewamy do butelek i gotowe.
Jeśli szukasz syropu malinowego, takiego jaki możesz samemu zrobić w domu, sięgnij po nasz syrop malinowy.
Co takiego ma w sobie nasz syrop malinowy?
Nasz syrop malinowy ma w sobie sok z malin – pierwszy na liście składników (52%) – czyli jest go najwięcej. Dlatego możemy przypuszczać, że zachował on właściwości przeciwzapalne i przeciwgorączkowe przypisywane mu przez medycynę ludową. Dzięki uprzejmości prof Eweliny Hallmann wiemy na pewno, że nasz syrop malinowy ma całkiem sporo wit. C (53 mg na 100 ml) i polifenoli (150 mg na 100 ml) – cennych dla zdrowia antyoksydantów.
Składniki
Składniki: sok z malin NFC (52%), cukier.
Warto czytać składy – powiedzą nam one bardzo dużo o charakterze syropu malinowego.
- Kolejność składników mówi nam o ich ilości w produkcie. Pierwszego składnika jest najwięcej. W naszym przypadku jest to sok z malin NFC (52%).
- Sok NFC (not from concentrate), czyli sok nie z koncentratu. Taki sok jest w naszych syropach.
Jakie mamy pomysły na syrop malinowy w kuchni
Możecie po prostu dodać nasz syrop malinowy do wody lub herbaty i cieszyć się owocowym smakiem. Jeśli macie ochotę na coś innego może zainspiruje Was jedna z naszych propozycji:
- rozgrzewająca herbata zimowa z goździkami, pomarańczą i syropem malinowym -> zobacz przepis
- koktajl owocowy - > zobacz przepis
- domowy budyń z syropem malinowym - > zobacz przepis
- kisiel z syropu - > zobacz przepis
Jakie właściwości odżywcze mają maliny i syrop malinowy?
Syrop z malin przygotowywany metodą tradycyjną zawierają sok odsączony z malin i cukier. Warto zamienić cukier dodawany do herbaty czy kawy na syrop owocowy, bo poza słodkim smakiem dostarczamy organizmowi porcję cennych antyoksydantów, kwasów owocowych czy garbników pochodzących z owoców.
Mgr Joanna Bielewska, dietetyk
Maliny zawierają kwas salicylowy – związek jak w aspirynie, mają właściwości napotne, rozgrzewające, dlatego są od wieków wykorzystywane do zwalczania przeziębień, w stanach gorączkowych. Mają właściwości rozkurczające, łagodzą bóle menstruacyjne, zawarty w malinach potas poprawia jędrność skóry.
Występujący w malinach kwas elagowy to związek o właściwościach antynowotworowych, antywirusowych. Działanie przeciwutleniające malin pochodzi w 50% z ellagitannin, które są dość odporne na działanie podwyższonej temperatury, dzięki czemu zachowują swe właściwości w przetworach.
Chcesz dowiedzieć się więcej o malinach i ich właściwościach - > czytaj dalej
Przydatne informacje o syropie malinowym
Objętość netto: 280 ml.
Produkt pasteryzowany.
Syrop malinowy najlepiej spożyć w przeciągu 2 lat od daty produkcji.
Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Syrop malinowy jest słodki i esencjonalny dlatego proponujemy pić rozcieńczony w stosunku 1:10.
Smak, aromat, kolor i konsystencja mogą się różnić w zależności od pory roku i odmiany malin. Osad jest zjawiskiem naturalnym. Przed użyciem wstrząsnąć.
Wartość odżywcza w 100 ml:
Wartość energetyczna | 1120 kJ/264 kcal |
Tłuszcz | 0 g |
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 0 g |
Węglowodany | 65 g |
– w tym cukry | 61 g |
Białko | 0,9 g |
Sól | 0 g |