fbpx
Przejdź do treści

Żurawina leśna

Składniki: żurawina, cukier, pektyna – substancja żelująca, kwas cytrynowy – regulator kwasowości.

14,99 zł
  • wyrazisty słodko-kwaśny smak
  • intensywny kolor

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Bez glutenu

Wyprodukowane
w Polsce

Występujące w żurawinach antyoksydanty działają najlepiej w razem, dlatego dobrze jest wiec jeść całe owoce. Związki te tracą swe właściwości w temp. powyżej 175 st. C. Warto, więc jest spożywać je na surowo lub w przetworach przygotowanych w niższej temperaturze  (syropy, przetwory pasteryzowane).

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

W latach 80 tych  XX w przeprowadzono szereg badań  potwierdzających  tradycyjne przekonanie, że żurawiny mogą zapobiegać chorobom układu moczowego zwłaszcza u kobiet. Właściwości te zachowują również przetwory z żurawin, np. soki. Intensywny kolor syropu świadczy o tym, że zachowało się w nim wiele cennych antyoksydantów, które zapobiegają uszkodzeniu komórek przez wolne rodniki.

Owoce żurawiny mają intensywny, cierpki smak i piękny rubinowy kolor. Żurawina, którą produkujemy zachowuje te cechy świeżych owoców. W słoiku odnajdziecie Państwo owoce zatopione w niezbyt gęstym sosie. Żurawina wzbogaca dania, do których jest podawana swoim charakterystycznym smakiem i pięknym, intensywnym kolorem.

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna876 kJ/209 kcal
Białko0 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany52 g
– w tym cukry45 g
Sól0 g

Produkt pasteryzowany. Masa netto: 310 g. Sporządzono z 53 g owoców na 100 g produktu

Przepisy

Żurawina idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju potraw z drobiu, dziczyzny, do grillowanych serów, racuchów, placków. Stanowi dobrą kompozycję z gruszkami w syropie czy w occie, jako dodatek do mięs. Dodaje wykwintności słodkim tortom bezowym. Świetnie smakuje ze szpinakowym ciastem „mech”.

żurawina KROKUS

Batoniki żurawinowe

Produkt: żurawina KROKUS

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Jedzmy żurawinę!

Żurawiny występują w Europie, Azji, Ameryce, na półkuli północnej na terenach podmokłych. Ponieważ zawierają naturalny kwas benzoesowy, doskonale się przechowują i dawnych wiekach były istotnym składnikiem wzbogacającym dietę w okresie zimowym.

Żurawiny są źródłem wielu cennych związków o działaniu antyutleniającym, antyzapalnym, antybakteryjnym. Wydaje się, że unikalna kompozycja tych związków występująca w żurawinach daje najlepsze efekty, jeśli spożywa się całe owoce.