fbpx
Przejdź do treści

Zupa pieczarkowa

Składniki: woda, ziemniaki, pieczarki (18%), cebula, marchew, pietruszka, olej roślinny rzepakowy, sól, czosnek, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz czarny mielony. Zawiera naturalnie występujące cukry.

18,39zł
  • Gotowa zupa
  • Dobra dla wegan
  • Bez dodatku cukru

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Bez glutenu

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Pieczarki są jednym z niewielu naturalnych źródeł witaminy D2. Witamina D2, znana również jako ergokalcyferol, jest produkowana przez grzyby, w tym przez pieczarki. W warunkach naturalnych, pieczarki mogą wytwarzać witaminę D2, gdy są wystawione na światło słoneczne.

Pieczarki są bogate w związki fenolowe, takie jak kwas fenolowy, kwas chlorogenowy i kwas kawowy, które mają działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Związki te mogą pomóc w ochronie komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które mogą prowadzić do rozwoju nowotworów. Ponadto, pieczarki zawierają beta-glukan, który może wzmacniać układ odpornościowy i zmniejszać ryzyko chorób nowotworowych.

W naszej zupie pieczarkowej znajdziecie plastry pieczarek i wiórki marchewki oraz pokrojone w kostkę ziemniaki. Całość jest esencjonalna, pożywna i dosmakowana. Nie dodajemy selera, tak żeby mogły po nią sięgać śmiało osoby z alergiami pokarmowymi. Zupa nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego polecamy ją również weganom. I co najważniejsze jest gotowa po otwarciu słoika. 

Zupę pieczarkową KROKUS wystarczy podgrzać. Oczywiście można wzbogacić ją śmietaną. Wszystko zależy od Waszych upodobań i przyzwyczajeń.   

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna183kJ/43kcal
Białko1,6 g
Tłuszcz0,9 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0,2 g
Węglowodany7,2 g
– w tym cukry3,1 g
Sól0,85 g

Produkt sterylizowany. Masa netto: 810 g

Przepisy

Zupę pieczarkową KROKUS wystarczy podgrzać. My czasami dodajemy śmietanę. Wszystko zależy od Waszych upodobań i przyzwyczajeń.  

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Dlaczego warto jeść buraki?

Betacjaniny –  bawrniki o silnych właściwościach przeciwutleniających –  mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych biorąc bezpośredni udział w mechanizmach komórkowych. Badania wskazują, że mogą zatrzymać rozwój nowotworu skóry, płuc, piersi, jelita grubego, żołądka. Powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Działają osłonowo na wątrobę. W chwili obecnej buraki są głównym źródłem pozyskiwania betacjanin.