fbpx
Przejdź do treści

Syrop z leśnych jeżyn

Składniki: sok z jeżyn NFC (53%), cukier.

brak w magazynie
  • z soku odsączonego z owoców a nie z koncentratu
  • rzadko spotykany smak
  • produkowany z soku leśnych jeżyn i cukru

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Syropy przygotowywane metodą tradycyjną zawierają sok odsączony z owoców i cukier. Warto zamienić cukier dodawany do herbaty czy kawy na syrop owocowy, bo poza słodkim smakiem dostarczamy organizmowi porcję cennych antyoksydantów, kwasów owocowych czy garbników pochodzących z owoców.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Intensywny kolor syropu świadczy o tym, że zachowało się w nim wiele cennych antyoksydantów, które zapobiegają uszkodzeniu komórek przez wolne rodniki. Antocyjany nadające jeżynom intensywny kolor mogą poprawiać pamięć i sprawność umysłu u osób starszych, ponieważ chronią komórki nerwowe przed niszczącym działaniem tlenu.

Produkujemy syropy metodą naszych babć, to znaczy świeże owoce zasypujemy cukrem a kiedy puszczą sok zlewamy go do butelek. Jest to naturalny syrop, a nie jak większość dostępnych na rynku produktów – woda połączona z koncentratem i aromatami. Cała prawda o syropie wychodzi na jaw, jeśli pokusimy się o przeczytanie składu produktu, który chcemy kupić. Pamiętajmy, że zawsze na pierwszym miejscu w składzie znajduje się ten składnik, którego jest najwięcej w danym produkcie. W naszym syropie jest 53 % soku z leśnych jeżyn.

Wartość odżywcza w 100ml:

Wartość energetyczna1124 kJ/264 kcal
Białko1,1 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany65g
– w tym cukry62 g
Sól0 g

Produkt pasteryzowany. Objętość: 280 ml.

Przepisy

Syrop jest intensywny i słodki, dlatego do picia proponujemy rozcieńczać go z wodą w stosunku 1:10.  Nadaje wyjątkowy aromat herbatom, świetnie sprawdza się, jako polewa do kasz, budyniu, naleśników, placuszków, racuszków, omletów, lodów i innych deserów. Sorbet wykonany z syropu jest również godny polecenia. Ostatnio bardzo popularne są kawy z dodatkiem syropów owocowych.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Jesteś poddenerwowany? Zjedź klika jeżyn!

Jeżyny zawierają związki o silnym działaniu przeciwutleniającym, czyli antocyjany (barwniki roślinne), kwasy fenolowe takie jak kwas elagowy, kawowy, kumarowy, cynamonowy, witaminy A, C, E. Jeżyny należą do owoców o bardzo wysokiej wartości wskaźnika zdolności pochłaniania reaktywnych form tlenu ORAC., dla jeżyn wynosi on 5905 jedn.

Antocyjany nadają im intensywny kolor. Według najnowszych badań związki te mogą poprawiać pamięć i sprawność umysłu u osób starszych, ponieważ chronią komórki nerwowe przed niszczącym działaniem tlenu.