fbpx
Przejdź do treści

Sos malinowy

Składniki: maliny, cukier.

  • niskosłodzony, tylko 109 kcal
  • extra gładki, smarowny
  • wyrazisty, malinowy smak
  • bez glutenu

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Bez glutenu

Wyprodukowane
w Polsce

Do wyprodukowania 100 g sosu malinowego zużywamy 166 g świeżych malin a dodany cukier w gotowym sosie to tylko 7%. Sięgajmy po przetwory z malin bo oprócz wspaniałego smaku zawierają keton malinowy, który przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych a co za tym idzie wspomaga odchudzanie.

Maliny świeże są bardzo nietrwałe, dlatego po sezonie dobrze jest sięgać przetwory z malin np. nasz sos malinowy. Cenne dla zdrowia właściwości przeciwutleniające malin pochodzą w 50% z ellagitannin, które są dość odporne na działanie podwyższonej temperatury, więc zachowują swe właściwości w przetworach. Maliny są bogate w cenne dla serca magnez, wapń i potas. Zawarte w nich związki mają właściwości rozkurczające, łagodzą bóle menstruacyjne, a potas poprawia jędrność skóry.

Sos malinowy przygotowujemy z najlepszych malin, które podgrzewamy do temperatury ok. 80 st, przecieramy przez sito a następnie zagęszczamy z niewielką ilością cukru i pasteryzujemy. Dzięki krótkiemu, prostemu procesowi produkcji zachowana jest większość wartości odżywczych świeżych owoców.   Niewielki dodatek cukru łagodzi kwasowość malin. Sos malinowy ma tylko 109 kcal na 100 g.

Dość gęstą konsystencję sosu uzyskujemy bez dodatku substancji zagęszczających – tylko na skutek odparowania wody, więc sos nie zawiera glutenu.

Aby można było zużyć całą zawartość opakowania, a jednocześnie nie zaśmiecać środowiska plastikowymi butelkami, zdecydowaliśmy się produkować sos w szklanym słoiku z wygodnym szerokim gwintem.

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna476 kJ/113kcal
Białko1,5 g
Tłuszcz0,8 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany25 g
– w tym cukry23 g
Sól0 g

Produkt pasteryzowany. Masa netto: 235 g. Sporządzono z 168 g owoców na 100 g produktu.

Przepisy

Sos malinowy przygotowujemy z najlepszych malin, które podgrzewamy do temperatury ok. 80 st, przecieramy przez sito a następnie zagęszczamy z niewielką ilością cukru i pasteryzujemy. Dzięki krótkiemu, prostemu procesowi produkcji zachowana jest większość wartości odżywczych świeżych owoców. Niewielki dodatek cukru łagodzi kwasowość malin. Sos malinowy ma tylko 109 kcal na 100 g.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Dlaczego warto sięgać po maliny i ich przetwory?

Maliny należą do rodziny roślin różowatych, występują w różnych odmianach na całym świecie. Były znane i zbierane w czasach prehistorycznych, pierwsza pisemna wzmianka o zbieraniu i spożywaniu malin pochodzi od Kato, Greka piszącego w 300 r. p.n.e. Pierwsze wzmianki o ich uprawie mamy z VI w n.e., ale zakłada się, że pierwsze maliny uprawowe wychodowano w ogrodach przyklasztornych w XV w.

Od wieków znane są też ich właściwości lecznicze, rozgrzewające, przeciwgorączkowe, wzmacniające.