
Powidła śliwkowe
Składniki: śliwki, cukier.
- produkowane z węgierek
- całe owoce przetarte ze skórką
- gładka, smarowna konsystencja
Manually selected
Only natural ingredients
Traditional recipe
No artificial additives
No gluten
Made in Poland
Tradycyjne powidła śliwkowe dzięki dużej zawartości węglowodanów prostych pomaga uzyskać dużo energii osobom aktywnym fizycznie, a jeśli spożywamy ją z pieczywem pełnoziarnistym, które ma wysoką zawartość błonnika pokarmowego sprawimy, że zawarty w niej cukier jest przyswajany wolniej i nie powoduje gwałtownego wyrzutu insuliny do krwi.
Mgr Joanna Bielewska, dietetyk
W powidłach śliwkowych jest sporo cennego błonnika w skład, którego wchodzi pektyna pobudzająca perystaltykę jelit i wymiatająca z jelit zalegające w nich resztki pokarmowe, co może pomóc w zapobieganiu chorobom jelita grubego.
Powidła śliwkowe produkujemy ze śliwek węgierek, ponieważ właśnie z tej odmiany wychodzą powidła najlepsze: o intensywnej barwie i wyrazistym smaku. Śliwki przecieramy wraz ze skórką przez gęste sita, dzięki czemu powidła mają gładką konsystencję a cenne wartości odżywcze ze skórki są zachowane. Następnie zagęszczamy je w wyparkach (kociołkach próżniowych gdzie temperatura wrzenia wynosi 80°C) co pozwala zachować więcej cennych wartości odżywczych niż w produktach przygotowywanych w domu.
Przepisy
Powidłami śliwkowymi można posmarować chleb z masłem, tost, bułkę czy rogalika. Piernik przełożony tymi powidłami zyskuje szlachetny smak. Powidła śliwkowe dobrze łączą się z naturalnymi serkami, kaszami, ryżem gotowanym na mleku. Proponujemy dodać je do porannej owsianki czy musli. Można z nich również przygotować ciekawy sos mięs lub zupę śliwkową.
Spróbuj Również
Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów
Śliwki, śliweczki, śliwunie
Potas, który również znajduje się w śliwkach pomaga regulować ciśnienie krwi, wspomaga serce. Duża zawartość wielu witamin z grupy B oraz magnezu działa korzystnie na system nerwowy. Śliwki ułatwiają absorpcję żelaza przez organizm, mają też sporo fosforu, są, więc cennym ich źródłem dla dzieci i wegetarian.