fbpx
Przejdź do treści

O powidłach bez dodatku cukru

  Szukasz prawdziwie owocowych przetworów? Sięgnij po nasze powidła bez cukru.

  Powidła bez dodatku cukru są naszym autorskim pomysłem na nowatorskie przetwory owocowe produkowane w oparciu o tradycyjne metody produkcji. Proponujemy szeroką gamę, tych jedynych w swoim rodzaju produktów.

  Powidła bez cukru – nowoczesne przetwory inspirowane tradycyjnymi metodami przetwórstwa.

  Nasze wszystkie powidła bez dodatku cukru produkowane są w oparciu o recepturę na powidła śliwkowe, które smażono w polskich domach od pokoleń. Całe owoce ze skórką, rozparzamy, przecieramy przez gęste sita i zagęszczamy w wyparkach (kociołkach próżniowych gdzie temperatura wrzenia wynosi 80°C). W czasach, kiedy nie wymyślono jeszcze słoi twist – off a proces pasteryzacji był nieznany jedynie śliwki dawały możliwość przechowywania powideł do kolejnej jesieni. Ograniczenia te już nas nie dotyczą, dlatego możemy zaproponować całą linię powideł bez cukru i cieszyć się wyjątkowym, czystym smakiem owoców.

  Bogactwo składników odżywczych owoców zamknięte w słoiku bez dodatku cukru.

  Sięgając po produkty na półkach sklepowych warto wybierać te, które zostały w jak najmniejszym stopniu poddane obróbce. Każdy kolejny proces, któremu podawane są surowce zubaża je odzierając z cennych dla nas składników odżywczych. Jeśli tylko to możliwe unikajmy również zbędnych dodatków takich jak konserwanty, sztuczne aromaty, kwasek cytrynowy itp. Składniki te ułatwiają producentom pracę – nie pozostają jednak obojętne dla naszego zdrowia.

  Nasze powidła bez dodatku cukru są to produkty niskoprzetworzone (świeże owoce jedynie przecieramy i zagęszczamy). Dzięki zastosowaniu prostej, tradycyjnej technologii udaje się nam zachować więcej wartości odżywczych zawartych w owocach niż w powidłach przygotowywanych w domu czy w porównaniu z większością produktów owocowych dostępnych na rynku.

  W składzie powideł bez cukru są tylko owoce. Nie dodajemy cukru ani innych substancji słodzących jak sok winogronowy czy koncentrat jabłkowy. Jedyny cukier w słoiku to ten naturalnie występujący w owocach. Nie ma również zagęstników (pektyna) czy kwasku cytrynowego. Dzięki temu bez obaw polecamy nasze powidła dzieciom, osobom unikającym cukru ze względów zdrowotnych czy dietetycznych, wrażliwym na dodatki do żywności, starszym.

  101 twarzy powideł bez cukru

  Dzięki swojej gładkiej, smarownej konsystencji powidła bez dodatku cukru są idealne do smarowania pieczywa, jako dodatek do naturalnych jogurtów czy serków. Powidła jabłkowe mogą śmiało zastąpić masło lub olej podczas pieczenia ciast, a na bazie bardziej wytrawnych smaków (np. czarnej porzeczki czy żurawiny) możemy przygotować szlachetne sosy do mięs czy sałatek. Powidła śliwkowe mogą nadać szlachetny smak ciastom lub posłużyć do przygotowania wytrawnej zupy śliwkowej.

  Mnogość smaków pozwoli zarówno tradycjonalistom jak i osobom poszukującym nowych inspiracji kulinarnych znaleźć coś dla siebie.

  Czy wiesz, że…

  Powidła ze śliwek były dostępne zarówno dla szlachty jak i dla ubogiej ludności, ponieważ można było je smażyć bez cukru, który był drogi. Wystarczyło mieć śliwę w przydomowym sadzie, (które w naszej okolicy mieli praktycznie wszyscy). Powidła przechowywano w tanich glinianych garnkach przykryte papierem pergaminowym czy lnianą szmatką. Często przygotowywano również powidła z jabłek, jednak nie smażono powideł z żadnych innych owoców.