fbpx
Przejdź do treści

Konfitura z leśnych jeżyn

Składniki: jeżyny, cukier, syrop glukozowy (4,5%) – zapobiega scukrzaniu.

14,99 zł
  • całe owoce w gęstym syropie
  • miły, delikatny słodki smak
  • intensywny, granatowy kolor
  • bez glutenu

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Bez glutenu

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Konfitura dzięki dużej zawartości węglowodanów prostych pomaga uzyskać dużo energii osobom aktywnym fizycznie, a jeśli spożywamy ją z pieczywem pełnoziarnistym, które ma wysoką zawartość błonnika pokarmowego sprawimy, że zawarty w niej cukier jest przyswajany wolniej i nie powoduje gwałtownego wyrzutu insuliny do krwi.

mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Jeżyny mają bardzo wysoką zdolność pochłaniania reaktywnego tlenu, a intensywny kolor konfitury świadczy o tym, że zawiera ona wiele barwnika mającego te cenne właściwościach. Dziś owoce jeżyn często wchodzą w skład potraw dla dzieci i potraw dietetycznych, jako składnik wzmacniający.

W konfiturze z leśnych jeżyn udało się nam zachować całe owoce i ich fragmenty w gęstym syropie.  Duża zawartość cukru pozwala wydobyć intensywny kolor i charakterystyczny smak leśnych jeżyn. Cukier nadaje konfiturze piękną szklistą barwę i zapobiega psuciu się zawartości słoika. Dzięki temu otwarta konfitura może być długo przechowywana.

Odrobina syropu glukozowego chroni konfitury przed scukrzaniem. Idąc za radą Pani Ochorowicz Monatowej z pocz. XX w dodajemy do konfitur odrobinę tego syropu. Syrop, który używamy nie zawiera glutenu.

Wartość odżywcza w 100g:

Wartość energetyczna1161 kJ/277 kcal
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany68 g
– w tym cukry63 g
Białko0,7 g
Sól0 g

Masa netto: 320 g. Sporządzono z 54 g owoców na 100 g produktu. Produkt pasteryzowany. Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Przepisy

Konfitura jeżynowa wygląda zjawiskowo na dnie filiżanki z café latte wzbogacając smak samej kawy. Możemy ją podawać jako dodatek do pieczywa, twarogu, jogurtów, kasz, budyniu, naleśników, placuszków, racuszków, omletów, lodów. Dobrze sprawdza się we wszelkiego rodzaju wypiekach, ponieważ nie zawiera substancji żelujących, które rozpadają się pod wpływem wysokiej temperatury i przez to uwalniają wodę.  Dlatego można wykorzystać ją jako nadzienie do ciast kruchych, francuskich, drożdżowych.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Jesteś poddenerwowany? Zjedź klika jeżyn!

Jeżyny zawierają związki o silnym działaniu przeciwutleniającym, czyli antocyjany (barwniki roślinne), kwasy fenolowe takie jak kwas elagowy, kawowy, kumarowy, cynamonowy, witaminy A, C, E. Jeżyny należą do owoców o bardzo wysokiej wartości wskaźnika zdolności pochłaniania reaktywnych form tlenu ORAC., dla jeżyn wynosi on 5905 jedn.

Antocyjany nadają im intensywny kolor. Według najnowszych badań związki te mogą poprawiać pamięć i sprawność umysłu u osób starszych, ponieważ chronią komórki nerwowe przed niszczącym działaniem tlenu.