
Konfitura z leśnych jagód
Składniki: czarne jagody, cukier, syrop glukozowy (4,5%) – zapobiega scukrzaniu.
- bardzo dekoracyjne, całe owoce w gęstym syropie
- miły, delikatny słodki smak
- intensywny, granatowy kolor
- bez glutenu
- 387 mg polifenoli na 100 g
Ręcznie
wyselekcjonowane
Tylko naturalne
składniki
Tradycyjna
receptura
Bez sztucznych dodatków
Bez glutenu
Wyprodukowane
w Polsce
Konfitura dzięki dużej zawartości węglowodanów prostych pomaga uzyskać dużo energii osobom aktywnym fizycznie, a jeśli spożywamy ją z pieczywem pełnoziarnistym, które ma wysoką zawartość błonnika pokarmowego sprawimy, że zawarty w niej cukier jest przyswajany wolniej i nie powoduje gwałtownego wyrzutu insuliny do krwi.
mgr Joanna Bielewska, dietetyk
Intensywny granatowy kolor konfitury świadczy o tym, że zachowało się w niej wiele cennych barwników, które mają właściwości antyoksydacyjne m.in. luteina, wspomagająca widzenie czy resweratrol, uważany za związek wydłużający życie, zapobiegający starzeniu a nawet cofający procesy starzenia się tkanek.
Konfitura z leśnych jagód to całe owoce czarnej jagody zawieszone są w gęstym syropie. Duża zawartość cukru pozwala wydobyć intensywny kolor i smak owoców. Wystarczy, więc jedynie odrobina konfitury, żeby przenieść się do lasu pełnego jagód, a nasz spory słoik pozwala się długo cieszyć tymi wycieczkami. Cukier nadaje konfiturze piękną szklistą barwę i zapobiega psuciu się zawartości słoika. Dzięki temu otwarta konfitura może stać miesiącami.
Odrobina syropu glukozowego chroni konfitury przed scukrzaniem. Idąc za radą Pani Ochorowicz Monatowej z pocz. XX w dodajemy do konfitur odrobinę tego syropu. Syrop, który używamy nie zawiera glutenu.
Przepisy
Delikatny smak tej konfitury świetnie komponuje się z naleśnikami, budyniem czy kremowym serkiem. Możemy ją podawać, jako dodatek do pieczywa, twarogu, jogurtów, kasz, placuszków, racuszków, omletów, lodów. Można wykorzystać ją, jako nadzienie do ciast kruchych, francuskich, drożdżowych. Intensywny ciemny kolor wygląda interesująco z jasnymi daniami.
Spróbuj Również
Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów
Na jagody
Jagody są bardzo bogate w związki o charakterze przeciwzapalnym i antyutleniającym m.in. antocyjany (myrtyllinę), hydroksykwasy, flawonole, resweratrol. Dzięki temu mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Zapobiegają powstawaniu szoku tlenowego.
Resweratrol, zawarty w jagodach bardzo silny antyutleniacz uważa się za związek wydłużający życie, zapobiegający starzeniu a nawet cofający procesy starzenia tkanek. Uważa się, że przyczynia się on do długowieczności Francuzów, bo zawarty jest również w czerwonym winie.