fbpx
Przejdź do treści

Koncentrat barszczu

Składniki: Sok z buraków ćwikłowych NFC (56%), zagęszczony sok z buraków ćwikłowych 65% (41%), cebula, kwas mlekowy- regulator kwasowości, czosnek, liść laurowy, ziele angielskie.

10,79 zł
  • Z soku z buraków z nie z koncentratu
  • dobry dla wegan
  • doskonała baza do tradycyjnego barszczu

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Buraki to prehistoryczne warzywna, którego właściwości ceniono już w Babilonie. Warzywo to daje niezliczone możliwości. Tym razem proponujemy koncentrat barszczu, doskonałą bazę do tradycyjnego wigilijnego lub tradycyjnego barszczu.

Buraczki wzmacniają organizm, pomagają w usunięciu z organizmu substancji toksycznych, chronią jelito grube przed rozwojem chorób nowotworowych. Odpowiednio przygotowane buraczki nie tracą w czasie gotowania właściwości zdrowotnych, są jędrne i buraczkowo czerwone. Po buraczki powinno się sięgać, co najmniej raz w tygodniu.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Betacjaniny, których jest sporo w naszym koncentracie barszczu o czym świadczy jego głęboki kolor, mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych. Ponadto powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Zawarty w burakach kobalt jest niezbędny do tworzenia czerwonych ciałek krwi, zapobiega anemii.

Koncentrat barszczu proponujemy dodać do 1.5 litra wrzącej wody lub bulionu i doprawić według własnego uznania. Nasz koncentrat z powodzeniem posłuży za pyszną bazę do barszczu ukraińskiego.

Wartość odżywcza w 100 ml:

Wartość energetyczna597kJ/140kcal
Białko2,1 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany33 g
– w tym cukry29 g
Sól1,4 g

Produkt pasteryzowany. Po otwarciu przechowywać w lodówce. Zawiera naturalnie występujące cukry. Objętość netto: 300 ml

Instrukcja użycia: Koncentrat barszczu dodać do 1,5l wrzącej wody lub bulionu. Przyprawić do smaku.
Osad jest zjawiskiem naturalnym. Przed użyciem wstrząsnąć.

Przepisy

Koncentrat barszczu to doskonała baza do barszczu tradycyjnego lub wigilijnego, świetnie sprawdzi się również jako baza barszczu ukraińskiego. W upale dni proponujemy chłodnik na bazie kefiru z dodatkiem naszego koncentratu barszczu.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Dlaczego warto jeść buraki?

Betacjaniny –  barwniki o silnych właściwościach przeciwutleniających –  mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych biorąc bezpośredni udział w mechanizmach komórkowych. Badania wskazują, że mogą zatrzymać rozwój nowotworu skóry, płuc, piersi, jelita grubego, żołądka. Powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Działają osłonowo na wątrobę. W chwili obecnej buraki są głównym źródłem pozyskiwania betacjanin.