fbpx
Przejdź do treści

Kapusta kiszona

Składniki: kapusta kiszona (kapusta biała, sól), marchew.

8,99 zł
  • gotowe po otwarciu słoika

Manually selected

Only natural ingredients

Traditional recipe

No artificial additives

No gluten

Made in Poland

Niektóre warzywa zyskują na właściwościach zdrowotnych po właściwych zabiegach kulinarnych. Należy do nich m.in. kapusta. Właściwości antyutleniające kapusty wzrastają po poddaniu jej obróbce, szatkowaniu i podgrzaniu. Odpowiednio przyrządzoną kapustę mogą jeść również osoby z problemami trawiennymi.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Ostatnio przeprowadzono wiele badań sprawdzających, czy związki występujące w kapuście mogą mieć działanie zapobiegające wystąpieniu nowotworów. Badania te wykazały, że w kapuście występują 3 grupy związków o właściwościach antynowotworowych. Są to antyoksydanty, związki antyzapalne i glukozynolany.

Nasza kapusta kwaszona jest pasteryzowana, przez co jest delikatniejsza, bardziej miękka i mniej kwaśna od kapusty prosto z beczki.

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna82 kJ/20 kcal
Białko1,4 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany2,9 g
– w tym cukry2,0 g
Sól0,8 g

Produkt pasteryzowany. Masa netto: 670 g

Przepisy

Można przyrządzić z niej nadzienie do kapuśniaków, krokietów, kulebiaków, pierogów, surówkę do obiadu dodając olej i cukier. Dzięki temu, że kapusta była już pasteryzowana bigos czy kapuśniak z naszej kapusty gotuje się dużo krócej.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Pamiętaj o kapuście kiszonej w swojej diecie

Ważnym składnikiem kapusty są polifenole i glukozynolaty, coraz lepiej poznawane związki o właściwościach antyutleniających, antyzapalnych.

Ostatnio przeprowadzono wiele badań sprawdzających, czy związki występujące w kapuście mogą mieć działanie zapobiegające wystąpieniu nowotworów.

Właściwości antyutleniające kapusty wzrastają po poddaniu jej obróbce, szatkowaniu i podgrzaniu.