fbpx
Przejdź do treści

Kapusta czerwona modra

Składniki: kapusta czerwona, cebula, cukier, olej roślinny rzepakowy, koncentrat jabłkowy, kwas mlekowy- regulator kwasowości, sól, rodzynki.

10,19 zł
  • bez octu i zagęstników
  • gotowe po otwarciu słoika
  • spore jędrne paski
  • bez glutenu

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Niektóre warzywa zyskują na właściwościach zdrowotnych po właściwych zabiegach kulinarnych. Należy do nich kapusta czerwona, bogata w związki antyzapalne, antyutleniajace i antynowotworowe, powinna być konsumowana po rozdrobnieniu i podgrzaniu. Dopiero wtedy zawarte w kapuście związki – glukozynolany przekształcają się w cenne izotiocyjaniny.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Kapusta czerwona właściwości antyutleniające zawdzięcza dużej zawartości witaminy C, A oraz polifenoli. Związki te zapobiegają wystąpieniu groźnego dla organizmu stresu tlenowego. Stres tlenowy powoduje zniszczenia i zmiany w komórkach prowadzące do powstawania nowotworów. Aby przetwory z kapusty zachowały swoje cenne właściwości kapusta musi być jędrna i o żywym kolorze, jak nasza kapusta czerwona „modra”..

Nasza kapusta czerwona “modra” ma intensywny różowawy kolor. Nie zawiera powszechnie dodawanego octu. Rodzynki nadają jej delikatny słodki smak. Po otwarciu słoika unosi się przyjemny aromat. Paski kapusty, dość ciasno upakowane w słoju, są jędrne.

Wartość odżywcza w 100g:

Wartość energetyczna534 kJ/127 kcal
Białko2,1 g
Tłuszcz4,6 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany19 g
– w tym cukry13 g
Sól0,9 g

Produkt pasteryzowany. Masa netto: 500 g

Przepisy

Kapusta, rolada i kluski śląskie to oczywisty wybór. Równie dobrze smakuje z pieczoną kaczką czy gęsią. Sprawdza się również, jako porcja warzyw do pierogów z mięsem, ruskich, kotletów mielonych, klopsów i rolad.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Kapusta czerwona i antyutleniacze.

Ważnym składnikiem kapusty są polifenole i glukozynolaty, coraz lepiej poznawane związki o właściwościach antyutleniających, antyzapalnych. Kapusta czerwona jest znacznie bogatsza w polifenole od kapusty białej. W 100 g kapusty czerwonej znajduje się aż 196,5 mg polifenoli, z czego 28,3 mg stanowią bardzo cenne przeciwzapalne antocyjaniny.