fbpx
Przejdź do treści

Dżem rabarbarowy z cynamonem

Składniki: rabarbar (51%), cukier, sok z cytryny – regulator kwasowości, pektyna – substancja żelująca, cynamon (0,12%).

8,19 zł
  • z sokiem cytrynowym, bez kwasku cytrynowego
  • wyrazisty słodko-kwaśny smak wzbogacony aromatem cynamonu
  • intensywny, ładny kolor
  • bez glutenu

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Bez glutenu

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Zapewne każdy z nas pamięta wielkie liście rabarbaru z przydomowych ogródków. Jeszcze bez problemu kupimy je na ryneczkach, a co jeśli moglibyśmy cieszyć się smakiem rabarbaru przez cały rok. Spróbujcie naszego dżemu rabarbarowego z cynamonem.  

W Polsce rabarbar jest uznawany za warzywo, w USA jest owocem.

Zawarta w rabarbarze rapontycyna, dzięki swoim estrogennym właściwościom jest pomocna w okresie przekwitania i w przypadku problemów z cerą trądzikową. Rabarbar ma właściwości przeciwutleniające oraz antyalergiczne. W Rabarbarze poddanym działaniu podwyższonej temperatury, tak jak w czasie produkcji dżemu, wytwarza się polifenol – rapontygenina, który ogranicza tempo podziału komórek nowotworowych.

Cynamon ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz dezynfekujące. Wspomaga krzepnięcie krwi, łagodzi bóle stawów, ma właściwości antyoksydacyjne, wspomaga przemianę materii.   

Dżem rabarbarowy z cynamonem produkujemy z łodyg rabarbaru pociętych na niewielkie kawałki. Ma on wyważony słodko – kwaśny smak. Zamiast kwasku cytrynowego, powszechnie używanego w dżemach, dodaliśmy sok z cytryny. 

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna607 kJ/143 kcal
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany35 g
– w tym cukry34 g
Białko0,7 g
Sól0 g
Masa netto:
235 g
Po otwarciu przechowywać w lodówce
Produkt pasteryzowany

Produkt zawiera ponad 30 % mniej cukrów niż dżemy o łącznej zawartości cukrów 60 g na 100 g produktu.

Sporządzono z 45 g owoców na 100 g produktu.

Przepisy

Dżem rabarbarowy z cynamonem to nieodłączny element  kanapek, tostów, lodów czy budyniu. Możemy go podawać jako dodatek do twarogu, jogurtów, kasz, naleśników, placuszków, racuszków, omletów. Dzięki lekko kwaśnemu smakowi komponuje się również z plackami ziemniaczanymi czy twardymi serami.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Truskawki jak wino

Truskawki zawierają też resweratrol, silny antyutleniacz występujący między innymi w czerwonym winie. Połączone działanie tych substancji ma korzystne działanie na system krwionośny, zmniejsza utlenianie tłuszczy w naczyniach krwionośnych oraz ilość tłuszczu krążącego w krwi, w tym złego cholesterolu LDL