
Buraczki kulki marynowane
Składniki: buraczki, woda, ocet spirytusowy, cukier, sól, ziele angielskie, liść laurowy.
- niewielkie, całe buraczki
- miły słodko – winny smak
- intensywny, czerwony kolor
Manually selected
Only natural ingredients
Traditional recipe
No artificial additives
No gluten
Made in Poland
Buraczki wzmacniają organizm, pomagają w usunięciu z organizmu substancji toksycznych, chronią jelito grube przed rozwojem chorób nowotworowych. Odpowiednio przygotowane buraczki nie tracą w czasie gotowania właściwości zdrowotnych, są jędrne i buraczkowo czerwone. Po buraczki powinno się sięgać, co najmniej raz w tygodniu.
Mgr Joanna Bielewska, dietetyk
Nasze buraki kulki polecamy, jako jedną z pięciu porcji owoców i warzyw. Warto po nie sięgnąć nie tylko do obiadu, ale do wszelkiego rodzaju mięs i wędlin, ponieważ buraki są zasadotwórcze, odkwaszają organizm, hamują zmiany komórek wywołane przez nitryt dodawany powszechnie, jako konserwant do wędlin. Zawarty w burakach kobalt jest niezbędny do tworzenia czerwonych ciałek krwi, zapobiega anemii.
Te niewielkie, jędrne, o pięknym kolorze buraczki mają delikatny słodko – winny smak. Ich zaletą jest to, że są parowane w skórkach, więc smak i wartości odżywcze nie są wypłukiwane do wody. Są gotowe do spożycia, dzięki czemu zaoszczędzamy wiele czasu i unikamy bałaganu związanego z przygotowaniem buraków.
Przepisy
Buraczki kulki pięknie wyglądają na talerzu jako dodatek do różnych dań mięsnych. Są doskonałym składnikiem wielu ciekawych sałatek. Oryginalnie smakują w połączniu z serami, orzechami włoskimi, sałatami liściastymi, śledziami itp. Pozostałą po wyjęciu buraczków zalewę można dodać do gotowanego barszczu, co poprawi jego kolor i smak.
Spróbuj Również
Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów
Jego wysokość burak
Betacjaniny – bawrniki o silnych właściwościach przeciwutleniających – mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych biorąc bezpośredni udział w mechanizmach komórkowych. Badania wskazują, że mogą zatrzymać rozwój nowotworu skóry, płuc, piersi, jelita grubego, żołądka. Powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Działają osłonowo na wątrobę. W chwili obecnej buraki są głównym źródłem pozyskiwania betacjanin.