fbpx
Przejdź do treści

Borowik szlachetny

Składniki: borowik szlachetny, woda, ocet spirytusowy, cebula, marchew, cukier, sól, ziele angielskie, pieprz, liść laurowy.

brak w magazynie
  • całe okazałe borowiki
  • delikatna słodko – kwaśna zalewa

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Bez glutenu

Wyprodukowane
w Polsce

Grzyby to organizmy niebędące ani roślinami ani zwierzętami, dlatego mają ciekawy skład. Zawierają bardzo dużo wody, jak rośliny, ale ich suchą masę stanowią w dużej mierze białka jak u zwierząt. Zawierają kwas linolenowy występujący głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, ale także błonnik. Grzyby zawierają wiele cennych mikroelementów, dlatego warto po nie sięgać.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Grzyby zawierają od 1,5 do 3,6 g na 100 g białka, w tym prawie wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne (czyli takie, które muszą być dostarczone z pożywieniem, bo nasz organizm nie potrafi ich wytworzyć). Ze względu na bogactwo składników aktywnych biologicznie grzyby można zaliczyć do żywności funkcjonalnej, czyli mającej właściwości prozdrowotne.

Borowiki, które znajdziecie Państwo w naszych słojach pochodzą tylko z polskich lasów, głownie okolicznej Puszczy Kozienickiej. Każdą sztukę czyścimy i oglądamy ręcznie tak, aby do Państwa trafiły tylko najlepsze grzyby. Zalewa jest delikatna, dosmakowana, grzyby jędrne.

Wartości odżywcze:

Wartość energetyczna205 kJ/49 kcal
Białko2,4 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany8,8 g
– w tym cukry5,1 g
Sól1,5 g

Produkt pasteryzowany. Masa netto: 360 g

Przepisy

Borowiki świetnie prezentują się na świątecznym stole. Tym, którym nie szkoda przerobić naszych grzybków na inne potrawy polecamy przygotowanie sosu tatarskiego.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Grzyby cud prawdziwy

Grzyby to organizmy niebędące ani roślinami ani zwierzętami, dlatego mają ciekawy skład. Zawierają bardzo dużo wody, jak rośliny, ale ich suchą masę stanowią w dużej mierze białka jak u zwierząt. Nasz zmysł smaku odbiera je jak mięso, ale grzyby są zdecydowanie mniej kaloryczne, są źródłem łatwo przyswajalnych aminokwasów, witamin z grupy B, minerałów, węglowodanów, błonnika i tłuszczów.

Grzyby są bardzo bogate w selen – pierwiastek młodości. W 100 g zawierają przeciętnie 22 kcal.