fbpx
Przejdź do treści

Barszcz czerwony

Składniki: Sok z buraków ćwikłowych NFC (96%), cebula, sól, czosnek, kwas mlekowy – regulator kwasowości, pieprz czarny mielony, majeranek, liść laurowy, ziele angielskie.

14,99 zł
  • Z soku z buraków z nie z koncentratu
  • Gotowa zupa
  • Dobra dla wegan
  • Bez dodatku cukru
  • Tylko 35 kcal na 100 g

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Buraki to prehistoryczne warzywna, którego właściwości ceniono już w Babilonie. Warzywo to daje niezliczone możliwości. Tym razem proponujemy gotową zupę – barszcz ukraiński w wersji wege. Jedźmy zupy systematycznie. Dzięki temu dostarczamy naszemu organizmowi tak cennych warzyw oraz dbamy o nawodnienie naszego ciała. 

Buraczki wzmacniają organizm, pomagają w usunięciu z organizmu substancji toksycznych, chronią jelito grube przed rozwojem chorób nowotworowych. Odpowiednio przygotowane buraczki nie tracą w czasie gotowania właściwości zdrowotnych, są jędrne i buraczkowo czerwone. Po buraczki powinno się sięgać, co najmniej raz w tygodniu.

Mgr Joanna Bielewska, dietetyk

Betacjaniny, których jest sporo w naszym barszczu ukraińskim o czym świadczy jego głęboki kolor, mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych. Ponadto powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Zawarty w burakach kobalt jest niezbędny do tworzenia czerwonych ciałek krwi, zapobiega anemii.

Przygotowaliśmy dla Was czysty barszcz czerwony dokładnie taki, jaki sami robimy na Wigilię. Do soku z buraków dodaliśmy cebulę i polski czosnek. Doprawiliśmy solą, pieprzem i majerankiem. Całość ma piękny bordowy kolor i smakuje wyśmienicie.

 

Wartość odżywcza w 100 ml:

Wartość energetyczna148kJ/35kcal
Białko0,5 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany8,2 g
– w tym cukry6,4 g
Sól1,0 g

Produkt pasteryzowany. Objętość netto: 850 ml

Przepisy

Barszcz czerwony KROKUS wystarczy podgrzać. Można podawać go z uszkami lub krokietem, a w wersji bardziej codziennej może akompaniować grzankom z serem czy zapiekankom.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów

Dlaczego warto jeść buraki?

Betacjaniny –  bawrniki o silnych właściwościach przeciwutleniających –  mogą wstrzymać rozwój struktur nowotworowych biorąc bezpośredni udział w mechanizmach komórkowych. Badania wskazują, że mogą zatrzymać rozwój nowotworu skóry, płuc, piersi, jelita grubego, żołądka. Powodują apoptozę, czyli śmierć komórek nowotworowych. Działają osłonowo na wątrobę. W chwili obecnej buraki są głównym źródłem pozyskiwania betacjanin.