fbpx
Przejdź do treści

Barszcz biały na zakwasie

Składniki: woda, mąka pszenna, zakwas pszenny (woda, mąka pszenna, mąka żytnia razowa) – 3,88%, mąka pszenna graham, czosnek, majeranek, ziele angielskie, liść laurowy.

8,79 zł
  • bez dodatku cukru
  • doskonały na Wielkanoc

Ręcznie
wyselekcjonowane

Tylko naturalne
składniki

Tradycyjna
receptura

Bez sztucznych dodatków

Wyprodukowane
w Polsce

Barszcz biały czy żurek?

Istnieją niejasności, czy żurek jest tożsamy z barszczem białym, gdyż np. wedle jednej z tradycji nazwy żurek i barszcz biały stosuje się wymiennie. W innych zaś tradycjach żurek jest zupą przyrządzaną na bazie mąki żytniej, zaś barszcz biały na bazie mąki pszennej. Z kolei inne zwyczaje nakazują żurkiem nazywać zakwaszaną zupę postną podawaną z jajkiem lub ziemniakami, zaś barszcz biały miałby być zupą zakwaszaną przyrządzaną na bazie wywaru z boczku i kiełbasy.

Barszcz biały na zakwasie został przygotowany na zakwasie pszennym. Dzięki temu jest delikatnie kwaśny, co jest charakterystyczne dla tego rodzaju produktu. 

Instrukcja użycia: Zawartość butelki dodaj do ok. 2 l wywaru jarzynowego i zagotuj. Podawaj z ziemniakami, białą kiełbasą i jajkiem.

Wartość odżywcza w 100 ml:

Wartość energetyczna218kJ/51kcal
Białko1,8 g
Tłuszcz0 g
– w tym kwasy tłuszczowe nasycone0 g
Węglowodany11 g
– w tym cukry0 g
Sól0,10 g

Zamkniętą butelkę przechowuj w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu. Po otwarciu zużyj w całości. Produkt niepasteryzowany w ciągłej fermentacji. Podczas otwierania może ulec wzburzeniu. Objętość netto: 480 ml.

Przepisy

Barszcz w wielu domach, podobnie zresztą jak żurek, stanowi nieodłączny element Wielkanocnego śniadania, jednak doskonale sprawdzi się również jako świetny obiad nie tylko w okresie Wielkanocy. Proponujemy podawać z jajkiem i białą kiełbasą.

Spróbuj Również

Certyfikowane produkty tradycyjne przygotowane prostymi metodami według zachowanych receptur i starych przepisów